+48 95 728 22 55

   +48 95 728 22 55

Krew Loli i Logana ratuje zdrowie i życie


Zespół CZMZ pragnie serdecznie podziękować dzielnej kotce "LOLI" oraz pieskowi "Loganowi "wraz z opiekunami.

Państwa przyjaciele 14-tego września tego roku zostali poproszeni o oddanie krwi do banku krwi przy CZMZ. Kotka "Lola" oddała 50g krwi pełnej. Pies "Logan" 430g krwi pełnej.

Cała procedura w wypadku kotki polegała na wykonaniu badania wstępnego krwi (morfologia, biochemia oraz testy w kierunku chorób zakaźnych- FIV/ FeLV), następnie kotka została poddana płytkiemu znieczuleniu, wymaganemu do wkłucia do żyły jarzmowej. Po 2 minutach zabieg dobiegł końca. Po zregenerowaniu sił na wygodnym posłaniu "Lola" powróciła do domu. Kotka otrzymała darmową profilaktykę oraz manicure i pedicure:)

"Logan" w przeciwieństwie do "Loli" jest już doświadczonym dawcą krwi. Po wykonaniu badania morfologicznego Logan przekonany ciastkami został położony na miękkiej macie. Po wkłuciu do żyły jarzmowej bez udziału żadnego znieczulenia odważnie pozostał w bezruchu przez całe 2 minuty niezbędne do pobrania krwi. Po odpoczynku piesek otrzymał swoje ulubione ciastka i merdając ogonkiem przywitał się z oczekującym n niego właścicielem.

Krew pełna (oraz produkty z niej wytarzane) jest przy dzisiejszym stanie wiedzy weterynaryjnej nadal niezastąpionym lekiem, często ratującym życie i zdrowie. Transfuzje są w naszej praktyce wykorzystywane w przypadkach:


«powrót