czmz@czmz.pl +48 95 728 22 55 Pon. - Pt. 8:00 – 24:00 | Sob -Niedz. 10:00 – 18:00 | Święta 11:00 – 14:00

O nas

Nasza lecznica powstała w grudniu 2000 roku na terenie byłej jednostki wojskowej z inicjatywy lekarzy weterynarii — Pawła Stolarka oraz Artura Domaradzkiego.

Od samego początku ukierunkowana była na pomoc zwierzętom towarzyszącym i domowym, stąd też nazwa Centrum Zdrowia Małych Zwierząt.

W 2006 roku uzyskała status Kliniki Weterynaryjnej a w latach 2008 – 2010 została rozbudowana w ramach projektu pt „Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa i wprowadzania nowych usług” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Budżetu Państwa.

Lecznica nasza to pełna możliwości diagnostycznych oraz leczniczych placówka, gdzie pracuje świetnie wyspecjalizowany personel kierujący się zawsze dobrem i zdrowiem pacjenta oraz dysponujący wyspecjalizowaną aparaturą medyczną.

Dysponujemy nowoczesnymi aparatami do analizy krwi, RTG, USG, endoskopii i bronchoskopii, krioterapii i magnetoterapii oraz aparaturą do monitowania pacjenta podczas zabiegu.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem weterynaryjnym, dzięki któremu nasze badanie i zabiegi są mało inwazyjne, szybkie i przyjazne dla zwierząt.

W trosce o jakość świadczonych przez nas usług stale podwyższamy nasze kwalifikacje uczestnicząc w licznych konferencjach, seminariach, czy praktycznych warsztatach w Polsce i za granicą. W 2007 i 2011 roku otrzymaliśmy tytuł specjalistów z dziedziny chirurgii weterynaryjnej i chorób psów i kotów.

Corocznie przyjmujemy młodych adeptów sztuki weterynaryjnej na praktyki, staże umożliwiając im zdobywanie wiedzy praktycznej.

Współpracujemy, konsultując niektóre przypadki, z jednostkami uniwersyteckimi, specjalistami z każdej dziedziny weterynarii w Polsce i poza granicami kraju. Prowadzimy szeroką diagnostykę kliniczną i labolatoryjną umożliwiającą nam szybkie i pewne postawienie rozpoznania.