czmz@czmz.pl +48 95 728 22 55 Pon. - Pt. 8:00 – 24:00 | Sob -Niedz. 10:00 – 18:00 | Święta 11:00 – 14:00

Czipowanie zwierząt

Elektroniczne znakowanie zwierząt – popularnie nazywane czipowaniem zwierząt – to powszechnie stosowana metoda identyfikacji zwierząt zagubionych przez właścicieli w gabinetach weterynaryjnych. Polega na wstrzyknięciu zwierzęciu mikroczipu – układu scalonego wielkości ziarenka ryżu pod skórę, dzięki czemu zawsze możliwa jest identyfikacja zwierzęcia wpisanego do europejskiej bazy zwierząt SAFE ANIMAL.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie stwarza zagrozenia dla zwierzęcia. Pod skórę wstrzykiwany jest miniaturowy układ FDX z zakodowanym numerem identyfikacyjnym. Nie posiada źródła zasilania – jego jedynym zadaniem jest odsyłać fale radiowe wysyłane przez czytnik. Układ będzie działał co najmniej tak długo jak trwa życie zwierzęcia.

Hipoalergiczna, biokompatybilna powłoka typu Parylene C nie powoduje żadnych niepożądanych reakcji obronnych organizmu zwierzęcia oraz zabezpiecza układ przed dostaniem się jakichkolwiek enzymów przez mikropęknięcia. Wykwalifikowany personel medyczny dokonuje bezbolesnego wstrzyknięcia mikroczipu pomiedzy lopatkami lub do szyi.

Zabieg oznakowania jest bardzo tani, a jego wykonanie gwarantuje że zwierzak po odnalezieniu zostanie zidentyfikowany i oddany prawowitemu właścicielowi. W przypadku sytuacji konfliktowych dotyczących tego, kto jest właścicielem zwierzęcia, identyfikacja za pomocą chipu będzie także naszą podstawą do ponownego przejęcia opieki nad pupilem. Jedynymi warunkami oznaczenia zwierzęcia są: potwierdzenie tożsamości, ukończenie przez pupila wieku 12 tygodni oraz uprzednie dokonanie odpowiednich szczepień przeciw wściekliźnie, jeśli takowe jeszcze nie zostały wykonane.