czmz@czmz.pl +48 95 728 22 55 Pon. - Pt. 8:00 – 24:00 | Sob -Niedz. 10:00 – 18:00 | Święta 11:00 – 14:00

Diagnostyka i leczenie chorób wewnętrznych

Medycyna wewnętrzna (interna) – tzw. królowa nauk medycznych, jest to dział medycyny zajmujący się schorzeniami narządów wewnętrznych (m.in. choroby układu krążenia, układu oddechowego, układu trawiennego, układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej) i jest podstawą wiedzy oraz umiejętności dla wielu specjalności szczegółowych.

Interna jest jedną z obszerniejszych i trudniejszych gałęzi medycyny weterynaryjnej, wymaga posiadania rozległej wiedzy i rozumienia podstaw patofizjologicznych.

Nasza lecznica oferuje szeroki zakres usług medycznych, ukierunkowanych na ocenę stanu zdrowia, diagnostykę i leczenie chorób wewnętrznych psów i kotów.

Wizyta internistyczna jest zaliczana do podstawowej opieki lekarskiej naszego pacjenta. W trakcie takiej wizyty uwaga kierowana jest na badanie ogólne pacjenta, jego kondycję fizyczną oraz psychiczną. Jeśli sytuacja tego wymaga zlecane są badania dodatkowe (np. badanie krwi, moczu, kału, badanie ultrasonograficzne, RTG).

Dysponujemy zapleczem diagnostycznym w postaci laboratorium diagnostycznego, gabinetu ultrasonograficznego, pracowni radiologicznej, wykonujemy biopsje cienkoigłowe, badanie cytologiczne ze zmian skórnych, kanałów słuchowych, aby postawić trafną diagnozę i ustalić leczenie naszego pacjenta.

Dzięki ciągłym inwestycjom w rozwój naszej lecznicy większość badań dodatkowych możemy wykonać na miejscu, często w kilka minut. Jest do dla nas szczególny powód do dumy, gdyż maksymalnie skracamy czas od pierwszej wizyt do postawienia diagnozy i wdrożenia leczenia.

Lekarzom przy wizytach pomagają asystenci weterynaryjni, dlatego wizyta w gabinecie jest łatwiejsza i mniej stresująca zarówno dla właściciela jak i dla pacjenta.